Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sme len hlúpi, alebo ide o cielenú likvidáciu štátov EU?

Zaujalo ma vystúpenie maďarského ministra zahraničních vecí a obchodu Pétera Szijátró, ktorý sa vyjadril (podľa neho) k pokryteckej politike EÚ, ako i celého severoatlantického spoločenstva. Svoje tvrdenia konkretizoval na 3 konkrétnych príkladoch, týkajúcich sa „sankcií a celkových vzťahov“ voči Rusku. (Video si môžete pozrieť na konci blogu v časti „Zdroj“).

  • sme-len-hlupi-alebo-ide-o-cielenu-likvidaciu-statov-eu
 

1. V roku 2014 podpísalo Maďarsko s ruskou spoločnosťou Rosatom zmluvu na výstavbu jadrovej elektrárne. Všetko zabezpečovali a aj v súčasnosti zabezpečujú Rusi. Aby to bolo v súlade so sankciami, fyzicky však na stavbe pracujú americkí, nemeckí a francúzski subdodávatelia, ktorým za vykonané práce však platia Rusi!

2. Obdobne tu máme tlak na to, aby Maďarsko (ale rovnako sa to týka aj ostatných štátov EÚ) v oblasti jadrovej energetiky nespolupracovalo s Ruskom. Konkrétne, aby sme nekupovali „jadrové palivo“ od Rusov. Kto bol však v minulom roku najväčším dodávateľom jadrového paliva pre USA? No predsa Rusko! USA pritom minuli na nákup „ruského“ uránu viac ako jednu miliardu dolárov!

3. Ďalším príkladom je ropa. Západoeurópania sú na seba „veľmi hrdí“, nakoľko oficiálne tvrdia „ZBAVILI SME SA RUSKEJ ROPY“! Keď sa na to však pozrieme bližšie, tak podiel ruskej ropy kupovanej Indiou pred vojnovým konfliktom bol menší ako jedno percento. Teraz je to takmer 40 percent! Pred vojnovým konfliktom EÚ od Indie vôbec nenakupovala ropu. V súčasnosti je však EÚ „najväčším odberateľom“ indickej ropy! Maďarsko však túto ropu nekupuje, ale kupujú ju iné štáty EÚ, ktoré však hovoria, že nekupujú ruskú ropu. (Takže Rusi dodávajú ropu štátom EÚ naďalej, len s tým rozdielom, že štáty EÚ ju kupujú podstatne drahšie, cez rôznych sprostredkovateľov. Takú hlúposť proste nevymyslíš!)


Čo z toho vyplýva?

1. Že pri nákupe niektorých surovín nie je možné obchádzať Rusko. Keď to nedokážu ani najväčšie, či najvyspelejšie štáty sveta, ako napr. USA, nedokáže to ani EÚ. Opačné tvrdenie je len zavádzanie.

2. Že nákup niektorých surovín musíme zabezpečovať aj z Ruska. Avšak to, že tieto nákupy vykonávame obchádzaním Ruska sprostredkovane cez iné štáty, je nielen pokrytecké, ale i nelogické a pre EÚ značne  ekonomicky škodlivé, nakoľko v konečnom dôsledku aj tak platíme Rusku, len cez prostredníka, ktorý dostáva v podstate zadarmo províziu, ktorá nie je malá!

    • V takýchto prípadoch platíme za nakupované suroviny podstatne viac, v niektorých prípadoch až násobne, pričom Rusko, ktoré sme chceli akože potrestať sankciami, dostáva stále to ,čo potrebuje, len s tým rozdielom, že EÚ platí naviac aj províziu sprostredkovateľa.
    • Nejedná sa však len o jadrovú energetiku, či plyn, alebo ropu, aj keď práve ropa a plyn sú vo vzťahu k obyvateľstvu tým najmarkantnejším príkladom. Položme si otázku, prečo bol zničený „Nord Stream“, ktorý zabránil možným dodávkam plynu pre EÚ a tým nielen jej sebestačnosti v tejto komodite a ďalšiemu rozvoju ekonomiky EÚ? A položme si aj následnú otázku, kto z toho profituje? Alebo koho ohrozovala ekonomicky najvyspelejšia časť sveta, ktorou Európa bezo sporu bola a ktorá sa prudko naďalej rozvíjala? No nech si odpovie každý sám.
    • Takéto nelogické správanie je buď úmysel niekoho ,v koho EÚ vzhliada a koho radami sa riadi poškodiť, či zničiť EÚ, alebo EÚ riadia čistí diletanti. Iné vysvetlenie ma nenapadá.
    • V tejto súvislosti musím spomenúť, že Slovensko patrí v rámci EÚ medzi najplynofikovanejšie štáty, nakoľko veľkolepý projekt plynofikácie takmer všetkých domácností, ktorý sa nepodaril pre jeho obrovskú finančnú náročnosť zrealizovať ani vo vyspelých štátoch (bývalej) západnej Európy. Plyn bol nielen najlacnejšia a najekologickejšia forma vykurovania pre domácnosti, ale bol aj najspoľahlivejším a najstabilnejším zdrojom tepla. To bol dôvod, prečo sme na Slovensku v tejto oblasti boli na tom veľmi dobre a dostatok tepla si mohla dopriať každá domácnosť. To je práve dôvod, prečo odstrihnutím sa od „priameho nákupu“ ruského plynu na tom Slovensko stratí najviac! Úradníkov v EÚ to však netrápi! Oni sú zabezpečení. Samozrejme, že sa to netýka len domácností, ale i priemyslu.

3. Ekonomika štátov EÚ, vrátane životnej úrovne ich obyvateľov v dôsledku takejto politiky prudko klesajú.

4. EÚ je nútená sa obracať a tesnejšie spolupracovať so štátmi, ktoré boli jej konkurentami, pričom jej vývoj stagnuje, či klesá.

5. A čo takto Green Deal, pri ktorom sa dá polemizovať doslova v každom bode jeho tvrdení, či je pravdivé?  Však celá EÚ sa v rámci problémov, ktoré rieši podieľa len necelými 8%, pričom zvyšok sveta, ktorý sa podieľa až 92% sa o to nezaujíma! A pričom zrejme celá jeho filozofia je nepravdivá a zavádzajúca! Nie je to len snaha ako zničiť EÚ a jej obyvateľov a priemysel úplne zničiť?

6. A to už ani nespomínam to štvanie k vojne, zbrojenie, ktoré obávam sa, môže viesť k ďalšej vojne, ktorá by sa už mohla odohrávať aj na území našich štátov, čo by bolo hrozné a čo by si nikto so zdravým rozumom nemal prijať!

    • Nedá mi, aby som si v tejto súvislosti nespomenul na slová uznávaného francúzskeho generála a neskôr prezidenta Charles André Joseph Marie de Gaulle, známejšieho pod skráteným pomenovaním ako Charles de Gaulle. Ten povedal „Nezabúdajme, že Anglicko je ostrov a USA sú ďaleko!“ V dobe keď to vyslovil to síce malo trochu iný kontext no keď si tieto slová aktualizujeme na súčasnú situáciu môžeme dôjsť k odpovediam na množstvo našich otázok.

Z uvedeného mi skutočne vyplýva len jedna otázka a to: „Sme hlúpi, alebo ide o cielenú likvidáciu štátov EÚ“?   Odpovedať si musí každý sám!

 

Zdroj: https://eduard.blog.pravda.sk/2024/05/19/sme-len-hlupi-alebo-ide-o-cielenu-likvidaciu-statov-eu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Guest 2024-05-19 21:16
Tento komentář byl smazán správcem
#2 potkan 2024-05-19 17:28
Nevím proč se všichni pořád zaklínají EU když je to €araboafrika kalergi ECB holaronů FED. Znáte od nich snad jiná rozhodnutí než jak od pasáků koz a vembloudů? No pardon, zakřivení okurek a bláznanů tydýti.
Citovat
#1 Skeletor 2024-05-19 12:07
Už jsem to tady asi psal vícekrát, za blbost se vždy platilo, platí a platit bude. Toť sise velice stará a známá věc, bohužel to neplatí pro EU jak je vidět, neb ta bude všemožně i za strátů životů evropanů umořovat USSA dluhy. Takže tady v tom případě už nejde o blbost ale o velice nakažlivou nemoc kterou trpí samotná hlava USSA. Takže o co GO!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře