Dospívající syn rwandských imigrantů ubodal 29. července 2024 k smrti tři holčičky na tanečním workshopu věnovaném písním Taylor Swift. Tyto vraždy se odehrály v Southportu nedaleko Liverpoolu a vyvolaly protesty a nepokoje Britů, kteří už podobných incidentů mají zjevně dost.
Británie se propadá do autoritářství
- Podrobnosti
- ze světa / Evropa|
- 15. září 2024|
- Robert williams|
- 3641 x
Brzy po prvních protestech přednesl premiér Keir Starmer projev, ve kterém se o zavražděných dívkách sotva zmínil a protestující nazval "krajně pravicovými násilníky", kteří přijeli do Southportu jen vyvolat potíže. Smetl tak ze stolu obavy většiny Britů z masové imigrace, která ohrožuje jejich děti, rodiny a komunity. Je to neuvěřitelné, ale Starmer se po zavraždění dívek nepokusil vypořádat – jak by se dalo očekávat – s obavami o bezpečnost britských občanů, ale věnoval finanční prostředky na mimořádné zabezpečení mešit.
Podle Starmera:
"Gangy násilníků nasedly do vlaků a autobusů a přijely do vzdálených komunit... A tam ti chuligáni házeli cihly na policisty... Ať už v Southportu, Londýně nebo Hartlepoolu... Tito lidé nám ukázali, co jsou zač. Útočili na mešity, vypálili světlice nad sochou Winstona Churchilla a hajlovali u Kenotafu – národního památníku padlých."
Dodal, že se rozhodl vytvořit speciální policejní jednotku na potírání násilných trestných činů určenou k boji – hádejte proti komu – proti demonstrantům:
"A právě jsem se vrátil ze schůzky s veliteli policejních složek... Aby bylo jasno, toto nejsou legitimní protesty. Tito násilníci páchají zločiny... A my tomu učiníme přítrž... Na tuto výzvu, která je jasně řízena krajně pravicovou nenávistí, odpovíme... A tak dnes mohu oznámit, že vytvoříme národní jednotku pro boj s násilníky."
Nenechal si také ujít možnost využít této situace a oznámil, že vláda rozšíří používání technologie na rozpoznávání obličeje:
"Tito násilníci jsou mobilní. Rychle se přesunují z jedné komunity do druhé a naše policie na to musí být také schopná reagovat... Širší nasazení technologie rozpoznávání obličeje je preventivní akce – při kriminálním chování musíme být schopní omezit pohyb násilníků dříve, než vůbec budou moci nastoupit do vlaku."
Starmer mohl demonstranty uklidnit tím, že by vyslechl – a řešil – obavy "obyčejných" lidí vyvolané těmi odpornými vraždami. Místo toho se rozhodl protestující nazvat "krajně pravicovými násilníky", čímž rozdmýchal požár po celé zemi a protesty a nepokoje se pak ze Southportu rozšířily i do dalších měst. Policie situaci vyostřila ještě víc – nasadila totiž proti pokojným demonstrantům služební psy a mnoho jich zatkla. Pouta policisté nasadili například i 73leté paní s kardiostimulátorem, která nikdy předtím nebyla zatčena a provinila se jen pokojným protestem proti zavraždění mladých dívek.
"Je mi 73 let, jsem tady kvůli těm dětem, které zemřely a najednou jsem zatčena," řekla žena, kterou obklíčila pořádková policie.
V Plymouthu podle jedné zprávy policisté zmlátili protestující, ale proti levicovým radikálům rozebírajícím kostelní zeď a házejícím kameny z ní na demonstranty nezakročila.
Ředitel Královského státního zastupitelství Anglie a Walesu Stephen Parkinson okamžitě zadupal do země smutné pozůstatky britské svobody projevu a mrazivě varoval, že on-line sdílení a retweetování informací o nepokojích je vážným trestným činem, který povede k zatčení. "Naši policisté prohledávají sociální sítě, a zatýkání bude následovat," řekl.
Zhruba ve stejnou dobu informovala Northamptonská policie na platformě X, že "obdržela zprávu o zločinu z nenávisti týkající se příspěvku zveřejněného na sociálních sítích" a v reakci na to zatkla 41letou ženu "pro podezření z podněcování k rasové nenávisti".
Takže sdílení příspěvků na platformě X vás nyní dostane do lochu. Muslim, ohánějící se na sociálních sítích útočnou puškou AK-47, je však zjevně přijatelný, přestože vyhrožuje, že lidem ustřelí hlavy. Stejně přijatelní jsou evidentně muslimští radikálové, kteří na sociálních sítích slibují, že všichni členové "Anglické obranné ligy" (English Defense League, protiislámská skupina, která byla rozpuštěna zhruba před deseti lety), kteří se ukážou ve Walthamstow v severovýchodním Londýně, budou zavražděni a jejich těla "zmizí" někde v lese. Ve skutečnosti se muslimové a radikální levičáci ve Walthamstow zmobilizovali kvůli zprávám o plánovaném protestu proti masové migraci – který se nakonec nekonal – a na svém shromáždění mávali palestinskými vlajkami. Když místní labouristický radní Ricky Jones přednesl projev, ve kterém vyzval k vraždění Britů protestujícím proti masové imigraci, tak dav jásal.
Ve svém projevu mimo jiné řekl: "Jsou to nechutní fašisté a musíme jim všem podříznout hrdla a zbavit se jich." Poté, co se video jeho projevu rozšířilo na internetu, musela policie nakonec Jonese zatknout.
Britský ministr pro vědu, inovace a technologie Peter Kyle svolal jednání se zástupci gigantů sociálních médií a řekl jim, aby zasáhli proti uživatelům, kteří šíří jiné než vládní narativy.
"Očekávám, že platformy sociálních médií zajistí, že ti, kteří chtějí šířit nenávist on-line, nebudou podporováni a nebudou se mít kam schovat," řekl Kyle. Elonu Muskovi, majiteli platformy X (dříve Twitter), britská vláda veřejně vynadala za prohlášení, že Spojené království směřuje k občanské válce.
Během několika dní se Starmerově posílené speciální jednotce podařilo zatknout, postavit před soud a odsoudit britského výtržníka ke třem letům vězení za to, že udeřil policistu pěstí. Vrah tří dívek ze Southportu Axel Rudakubana půjde naproti tomu před soud až příští rok. Oběti znásilnění (včetně malých dětí) čekají ve Spojeném království na projednání svého případu u soudu v průměru 358 dní.
Policisté "zhlédli tisíce hodin kamerových záznamů, aby identifikovali protestující, kteří se dopustili násilného chování" a začali je za úsvitu zatýkat v jejich domovech.
Gangy ozbrojených muslimských mužů, které vyšly v řadě britských měst do ulic, policisté ale nezatkli. V Birminghamu, Boltonu a Middlesbrough členové "muslimské hlídky" obvinili bílé Angličany z účasti na protestech proti masové migraci a zbili je. V Sheffieldu se muslimové ozbrojení mačetami potulovali po ulicích a hledali bílé "krajní pravičáky", na které by mohli zaútočit.
Když hledaly v Birminghamu (druhém největším městě Spojeného království) gangy muslimů vyzbrojených meči demonstrující bílé Angličany, tak nebyl v dohledu ani jeden policista. Reportérka televize Sky News byla nucena ukončit natáčení poté, co se k ní přiblížil maskovaný muž a křičel "Svobodná Palestina" a jiní muži kolem ní naznačovali rukama střelbu. Před jednou birminghamskou hospodou muslimové násilně napadli nevinného muže a srazili ho k zemi. Také uzavřeli ulice a zastavovali auta, aby zjistili, jestli v nich cestují běloši. Žádní policisté tam samozřejmě nebyli vidět.
Proč nebyli přítomni policisté? Když byla policie v hrabství West Midlands dotázána, proč policisté v Birminghamu nijak nezasáhli proti "velkému množství lidí vyzbrojených různými zbraněmi" (muslimské gangy), tak na tento dotaz odpověděla, že muslimským komunitám bylo dovoleno "si postavit vlastní policejní hlídky".
Policejní superintendant hrabství West Midlands Emlyn Richards řekl:
"[S muslimskými komunitami] máme opravdu silné pracovní a komunitní vztahy... měli jsme příležitost setkat se s vůdci [muslimských] komunit, setkat se s [muslimskými] byznysmeny... abychom jim vysvětlili způsob naší policejní práce... Takže jsme věděli, že na té protidemonstraci bude velké množství lidí a věděli jsme, kdo ti lidé budou."
Poté poznamenal, že účastníci protidemonstrací (muslimské gangy) měli "poctivé úmysly" a že jen "malá menšina" z nich měla v úmyslu "porušovat zákony, dělat nepořádek a vyvolávat v našich komunitách strach".
Je zvláštní, že lidem protestujících proti vraždám spáchaným v Southportu britská policie "poctivé úmysly" nepřiznala, a že neuznala ani to, že do násilí a nepokojů proti policii, hotelům ubytovávajícím ilegální migranty a mešitám se zapojila pouze "malá menšina" z nich.
Richards dodal:
"To, co jsme viděli, byla reakce našich [muslimských] komunit, které se tak nějak snažily zajistit, aby to bylo hlídané přímo na místě a snažili se lidi odradit od účasti na těchto nepokojích."
Překlad z newspeaku (novořeči): obrovské části Spojeného království jsou no-go zónami, v nichž již policie nemá žádnou pravomoc.
V protikladu k tomu, co řekla policie, muslimští "starší" v Birminghamu zřejmě podněcovali členy své komunity a vyzývali je k tomu, aby "chránili dům Alláhův" proti "krajní pravici" a vzkázali Starmerovi, že jsou plně schopni "se bránit".
"Když to bude potřeba, tak se budeme bránit. Nestydíme se za to, inšálláh (je-li to vůle Alláhova), a kdykoliv budeme chtít, tak budeme otevřeně provolávat takbír (Alláhu Akbar, Alláh je veliký)," řekl muslimský starší davu provolávajícímu Alláhu Akbar!" A to nebyla hrozba?
Nikoliv podle hlavního konstábla hrabství West Midlands, který natočil a zveřejnil video s prohlášením adresovaným muslimům v regionu, kde je uctivě pozdravil Salám Alejkum a ujistil je o podpoře policie a vyjádřil "obrovské díky" jejich "starším" " za jejich "spolupráci".
Ve městě Stoke-on-Trent zase policie slušně požádala dav ozbrojených muslimů shromážděný před mešitou, aby své zbraně "odložili" uvnitř mešity. Žádné zatýkání se nekonalo.
"Nezavdávejte nám žádný důvod k akci, pokud máte nějaké zbraně, tak je odložte. Nechystáme se zatýkat," řekl velící policista.
V Croydonu gangy muslimů hledaly bělochy, na které by mohly zaútočit, a když muslimští násilníci nikoho nenašli, tak alespoň rozbili vše, na co narazili. Policie na platformě X zveřejnila zavádějící zprávu, že muslimské nepokoje v Croydonu nemají nic společného s protesty, a že jde o samostatný problém.
A tento výčet pokračuje. Mainstreamová média o násilí páchaném muslimy skoro neinformovala. BBC tvrdila – stejně jako většina amerických médií během šílených nepokojů zorganizovaných hnutím Black Lives Matter v roce 2020 – že ačkoliv třeba v Birminghamu byl napadena jedna hospoda, tak muslimské protesty byly "převážně poklidné".
V roce 2020 byl Starmer vůdcem opozice v parlamentu a tehdy účastníkům rozsáhlých nepokojů, které hnutí Black Lives Matter (BLM) rozpoutalo ve Spojeném království po smrti George Floyda, vyjádřil podporu a pochopení. Proti současným protestujícím naproti tomu zareagoval velmi autoritativně a žádné pochopení pro ně nemá. Rozsáhlá erupce násilí, desítky policistů zraněných stoupenci hnutí BLM a velké škody na majetku (včetně poškození kenotafu ve Whitehallu a poškození a zničení historických soch) Starmerovi zjevně nevadily. Místo toho v té době zveřejnil svou fotografii, na níž vyjádřil svou podporu hnutí BLM "pokleknutím" na jedno koleno, spolu s prohlášením, ve kterém žádal britskou vládu, aby "zajistila, že zboží vyvážené z Velké Británie nebude v USA použito k potlačení demokratických práv."
Za to, že ve Velké Británii již deset měsíců každý týden probíhají demonstrace na podporu teroristické skupiny Hamás vyzývající k "džihádu" a k očištění Izraele od Židů "od řeky k moři", a že přitom účastníci těchto demonstrací mávají džihádistickými vlajkami, vlajkami Al-Káidy a oslavují teroristy, kteří vraždili, znásilňovali, mrzačili a upalovali nevinné lidi zaživa – nebyli demonstranti nijak potrestáni, přestože jsou ve Spojeném království teroristické organizace Hamás, i Al-Káida zakázány a za jejich podporu můžete být odsouzeni k odnětí svobody až na 14 let.
Místo toho policie Velkého Manchesteru na základě stížnosti odstranila plakáty unesených Izraelců, za což se po prudkém odporu veřejnosti musela později omluvit. Plakáty s izraelskými rukojmími odstranila také londýnská Metropolitní policie, aby – dle jejího vyjádření – "zabránila dalšímu nárůstu komunitního napětí" a "ve snaze podniknout rozumné kroky k zastavení eskalace problémů". Výzvy k zabíjení Židů tedy podle britské policie "problémy neeskalují" a ani "nezvyšují komunitní napětí"?
Po vzoru svého konzervativního předchůdce Rishiho Sunaka ani Keir Starmer evidentně necítil potřebu zasáhnout proti džihádistům, výzvám k intifádě ani proti pokřiku "osvoboďte Palestinu od řeky k moři", což je slogan, který je široce chápán jako výzva ke zničení Izraele."
Teroristická hrozba ze strany džihádistů trvá dodnes, přesto se bývalý šéf protiteroristické policie Neil Basu vyjádřil, že současné protesty proti zavraždění malých dívek a proti ilegální migraci "hranici terorismu překročily".
Protesty a nepokoje proběhly často ve městech jako je Rotherham, kde se obyvatelé oprávněně obávají následků pokračující masové imigrace. Tato města byla dějištěm sexuálního zneužívání v neuvěřitelném měřítku a stejně tak neuvěřitelných úmyslných selhání úřadů při řešení tohoto zneužívání. Jen v Telfordu muslimské znásilňovací gangy od 80. let opakovaně znásilnily, zneužily a mučily více než 1 000 dívek a některé dokonce i zavraždily. (Více k tomuto tématu viz série článků Britské znásilňovací gangy 1, 2 a 3.)
K podobným hrůzným činům ze strany znásilňovacích gangů (grooming gangs) došlo – a stále dochází – v Rotherhamu, Rochdale, Oxfordu, Peterborough, Keighley, Newcastlu a Birminghamu. Mnoho ilegálních migrantů – téměř výhradně se jedná o muže ze zemí mimo Evropskou unii – je dnes ubytováno v hotelech za peníze britských daňových poplatníků, které to údajně stojí 8 milionů liber denně – a tito migranti údajně nadále pronásledují a obtěžují místní anglické dívky. Podle jedné bývalé oběti znásilňovacích gangů se britská policie stále snaží vše jen zametat pod koberec.
Téměř jedinou veřejnou autoritou, která od začátku protestů a nepokojů vyjádřila porozumění pro obyčejné Brity, je Donna Jones, policejní a kriminální komisařka hrabství Hampshire a ostrova Wight, která vyzvala ke klidu a spolupráci a vyzvala vládu, aby naslouchala legitimním stížnostem protestujících:
"Premiérovo oznámení o vytvoření nových speciálních policejních jednotek pro potírání násilných trestných činů vedlo k obvinění policie z uplatňování dvojího metru a rozhořčilo demonstranty, kteří věří, že bojují za ochranu britské suverenity, identity a zastavení ilegální imigrace... I když se rozbuškou protestů stalo zavraždění třech děvčátek v Southportu, spojují tyto protesty tři společné cíle: ochrana britské suverenity, obrana britských hodnot a k tomu tolik potřebné zastavení ilegální imigrace..."
"Vláda musí veřejně přiznat, co je příčinou těchto občanských nepokojů, pokud má mít naději jim zabránit v budoucnosti. Zatýkání lidí a vytváření speciálních policejních jednotek pro potírání násilí je léčba symptomů, nikoliv příčin. Lidé chtějí slyšet odpovědi na své otázky: Jak bude vláda řešit nekontrolovanou masovou imigraci? Jak hodlá nová labouristická vláda v praxi podporovat britské hodnoty? To je největší výzva, před kterou vláda sira Keira Starmera stojí..."
"Všichni musíme spolupracovat, abychom zastavili toto bezduché kriminální chování, kterého se dopouští malý počet lidí, ale zároveň musíme mít porozumění pro názory těch, kteří se těchto shromáždění účastní, a kteří si stojí za svými názory, ale na násilí se nepodílejí."
Zneužitím protestů probíhajících po celé Británii k jednostrannému potlačení základních práv Starmer úspěšně prohloubil rasové konflikty, rozdmýchal napětí, rozdělil společnost, potlačil svobodu projevu a vysmál se legitimním obavám britských občanů.
Robert Williams je americký výzkumník.
-------------------------------------------------------
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- POSLEDNÍ RUSKÉ VAROVÁNÍ !!!
- Washingtonem včera večer českého času začal obcházet strach z Ruska!
- Čelíme mimořádné události. Washington se rozhodl jít do války s Ruskem.
- Panika ve Washingtonu: “Nechceme válku s Ruskem”
- Ruské velení se připravuje na jadernou válku
- Z PRONEWS (22.11. - 23.11.2024): Rusové zveřejnili cílovou mapu Evropy pro mezikontinentální střelu RS-26 Orešnik...
Související články
Komentáře
Tak je běž uspokojit a nepiš blbiny. Nikdo na to není zvědavý. Kromě toho je to TROJAN.