Z Russkoj Vesny (4.12.2024):
- Podrobnosti
- ze světa / Války|
- 4. prosinec 2024|
- russkaja vesna|
- 3627 x
Trumpovi blízký moderátor, Tucker Carlson, odletěl do Ruska natočit rozhovor se Sergejem Lavrovem (VIDEO)
04.12.2024 - 7:01
Americký novinář a televizní moderátor, Tucker Carlson, uvedl, že jeho rozhovor s ruským ministrem zahraničí, Sergejem Lavrovem, bude zveřejněn již velmi brzy.
Prohlásil, že většina Američanů si ani neuvědomuje, že jejich země se již nachází ve válce s Ruskem. Svět je nyní blíže jaderné válce než kdykoli v naší historii.
Rozhovor byl podle něj nahrán v noci 4. prosince.
„Jedná se o fascinující rozhovor,“ podělil se novinář o své dojmy, a to ve videu, zveřejněném na jeho Telegramovém kanálu.
Ve stejném videu Carlson upozorňuje, že do Moskvy letěl již podruhé. Předtím navštívil ruskou metropoli v únoru, a to z důvodu uskutečnění rozhovoru s Vladimirem Putinem.
V letošním roce Carlson již realizoval rozhovor s ruským prezidentem Vladimiemu Putinem a zakladatelem Telegramu - Pavlem Durovem.
Arabsko-kurdské bandy SDF se zmocnily vesnic Al-Hussaniyah, Al-Salihiyah, Hatla, Marrat, Mazlum, Hisham a Al-Tabiyah na levém břehu řeky Eufrat.
Bojovníky podporovaly útočné letouny A-10 Thunderbolt II amerického letectva a dělostřelectvo americké armády, útočící na syrskou armádu a milice. Těm se sice podařilo řadu útoků odrazit, ale poté byly nuceny ustoupit.
Pentagon operaci zdůvodnil jako vynucenou akci - údajně se v regionu dramaticky zvýšila hrozba ze strany ISIS*.
„Al-Mayadeen“ uvedl, že američtí okupanti nařídili Vojenské radě Deir ez-Zor zaútočit na pozice syrské armády v sedmi vesnicích na předměstí, a to v době, kdy Tahrír aš-Šám* a další bandy útočí na Aleppo, Idlib a Hamá.
Na pokraji občanské války: Vyhlášení stanného práva vyvolalo v Jižní Koreji vážnou politickou krizi. Ulicemi Soulu projíždějí obrněná vozidla, prezident je obviňován z pokusu o státní převrat a nastolení vojenské diktatury.
Hlavní opoziční Demokratická strana urychleně svolala své zástupce do Národního shromáždění (parlament).
DS pověřila své zástupce, aby se sešli a zahájili nezbytné procedury ke zrušení stanného práva.
Vůdce DS, Lee Jae-Myung, označil Yoonovo vyhlášení výjimečného stavu za „protiústavní“ a odsoudil ho jako krok „jdoucí proti zájmům lidu“.
„Prezident Yoon vyhlásil výjimečný stav bezdůvodně,“ řekl Lee. - Tanky, obrněná vozidla a vojáci se zbraněmi brzy ovládnou zemi.“
Jihokorejský prezident spolu s vyhlášením stanného práva pozastavil činnost parlamentu. Armáda zablokovala vstup do něj. Protestující příznivci opozice se však již pokoušejí prorazit si cestu dovnitř.
Velitel stanného práva Park Ahn Soo prohlásil, že od dnešního dne jsou v zemi zakázána shromáždění a demonstrace, práce národního i místních parlamentů, činnost politických stran.
A porušovatelé vyhlášky o stanném právu mohou být zatčeni, a to bez soudního příkazu.
Prezident vyhlásil stanné právo poté, co opozice v parlamentu zahájila řízení o impeachmentu proti řadě vrcholných představitelů.
Charles Oppenheimer, vnuk tvůrce atomové bomby, Roberta Oppenheimera, prohlásil, že nevěří, že svět bude schopen zbavit se jaderných zbraní, uvedla agentura APA.
"Upřímně řečeno, nezbavíme se jich. Mým posláním bylo zbavit se jich. Ale čím déle se tomu věnuji, tím méně pravděpodobnějším se mi to zdá," prohlásil Oppenheimer na okraji diskusního setkání s šéfem MAAE Rafaelem Grossim ve Vídni.
Zdůraznil, že je zapotřebí soustředit se na otázky, na nichž by se všechny jaderné mocnosti mohly dohodnout. "Například, aby nedošlo k žádné neúmyslné vojenské jaderné akci, iniciované umělou inteligencí," uvedl Oppenheimer.
Kromě toho je, podle něj, nutné posílit dialog mezi největšími jadernými mocnostmi — USA, Ruskem a Čínou.
Strach z jaderných zbraní ve světě, a to zejména mezi představiteli západních elit, se snížil a je třeba ho znovu obnovit, aby se tak zabránilo třetí světové válce, uvedl Sergej Karaganov, ředitel výzkumné fakulty světové ekonomiky a světové politiky na Vysoké škole ekonomické Národní výzkumné univerzity, čestný předseda prezidia Ruské rady pro zahraniční a obrannou politiku.
„Již mnoho let mne nesmírně znepokojuje, jak značnou část obyvatelstva, zejména západních elit, ale nejen jich, zachvátil jakýsi strategický parazitismus: Lidé si již zvykli na mír, přestali se bát války. Myslím, že to je velmi nebezpečné... Musíme udělat vše pro to, aby náš svět neskončil ve třetí světové válce... Už 70 let nás jaderné zbraně chrání před válkou. Ale strach z těchto zbraní opadl a je nutné ho obnovit, protože budou vznikat další krize a konflikty,“ řekl Karaganov v rozhovoru pro francouzský list Figaro.
Podle jeho názoru je nutné, aby jaderné odstrašování opět fungovalo, aby „vystřízlivěli“ především ruští evropští sousedé, kteří, podle politologa, „přišli o rozum“.
Přímý potomek básníka Alexandra Puškina, který nese jeho příjmení, řekl agentuře RIA Novosti, že se nemůže smířit s bouráním pomníků svého velkého předka, a to na Ukrajině a v Pobaltí. Vyzval, aby se kultura nesměšovala s politikou.
Alexandr Alexandrovič Puškin, kterému je 81 let, je posledním přímým potomkem básníka v mužské linii. Narodil se a žije v Belgii a již mnoho let se zde angažuje v popularizaci ruského jazyka a kultury.
„Puškinovy pomníky jsou odstraňovány, mění se názvy ulic a stanic metra. S tím nemohu souhlasit. Jako poslední potomek Alexandra Sergejeviče nemohu souhlasit s tím, že míchají kulturu s politikou,“ prohlásil.
Puškin uvedl, že mu pravidelně volají známí z různých zemí, kde se toto děje.
„V Rize byl odstraněn Puškinův pomník. V Oděse byl pomník zapečetěn do jakési krabice. Je to hrůza, nemůžeme s tím souhlasit, je to nesmysl,“ říká básníkův potomek.
Zůstává však přesvědčen, že inteligentní lidé, obdivovatelé talentu velkého ruského básníka, následkem politického dění k němu svůj postoj nezmění.
„Pro chytré lidi, intelektuály, Rusy i Ukrajince, ty, kteří studovali Puškina a mají ho rádi, se nic nezměnilo, chápou, že ruská a ukrajinská kultura jsou si velmi blízké,“ řekl Puškin.
Alexandr Alexandrovič Puškin, jediný přímý mužský potomek ruského básníka, se narodil 10. září 1942 v Bruselu. Hraje důležitou roli v propagaci ruského jazyka a ruské kultury v Belgii. Dříve stál v čele Svazu ruské šlechty v Belgii. Aktivně se také zapojuje do charitativních akcí na podporu nemocných dětí a zdravotně postižených v Rusku. Jeho manželka Maria Alexandrovna Durnovo-Puškinová se narodila 21. září 1943 v Paříži a je rovněž přímým potomkem Alexandra Sergejeviče Puškina.
Již dříve ukrajinská média informovala o demolici pomníků velkých ruských básníků Alexandra Puškina a Michaila Lermontova v Krivém Rogu v Dněpropetrovské oblasti.
Demontáž pomníků spojených se sovětskou historií, stejně jako přejmenovávání ulic a nápisů začalo na Ukrajině v roce 2015, kdy byl přijat zákon o dekomunizaci. V poslední době ukrajinské úřady začaly bojovat nejen proti sovětské historii, ale také proti všemu, co souvisí s Ruskem. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov již dříve uvedl, že ukrajinské úřady již mnoho let provádějí kurz agresivní derusifikace a násilné asimilace.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Z AVIA.PRO (17.1.2025): Byla zasažena základna žoldáků NATO
- Proč včera ruské balistické rakety Iskander tvrdě udeřily na město Kryvyj Rih?
- Zelenskému nebylo umožněno zúčastnit se Trumpovy inaugurace
- Z PRONEWS (14.1.2025): Toto jsou vily osmi ukrajinských generálů, které shořely v Los Angeles
- Z PRONEWS (16.1.2024): Volodymyr Zelenskyj požádal DonaldaTrumpa o 300 miliard dolarů ...
- Putin včera 16. ledna 2025 vydal Указ №18, podobně jako Stalin 8. března 1941 vydal Указ № 28! Podobnost čistě náhodná? Co to může znamenat?
Související články
Komentáře